Studio Wokalne

Studio wokalne mgr Moniki Kitel istnieje od roku 2003, funkcjonując w ramach jednego z kół zainteresowań w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.

Uczestnicy zajęć w studiu to grupa młodzieży uzdolnionej muzycznie i wokalnie, wybrana spośród wielu chętnych drogą przesłuchań. Od początku istnienia studia prowadząca zajęcia – mgr Monika Kitel, niezmiennie przekazuje podopiecznym swoją pasję i miłość do śpiewu, zapoznając z tajnikami emisji głosu i interpretacji utworów. Skuteczność treningów wokalnych uczestnicy prezentują na wszelakich konkursach wokalnych, zdobywając czołowe miejsca na szczeblach: powiatowym, wojewódzkim a nawet ogólnopolskim, jak również na imprezach okolicznościowych, zapewniając oprawę muzyczną na wysokim poziomie. Uczestnicy mają też okazję brać udział w zajęciach warsztatowych, gdzie uczą się śpiewu w zespole wokalnym w harmonii kilkugłosowej.

O prowadzącej zajęcia:

Monika Kitel jest rodowitą wejherowianką, absolwentką miejscowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Liceum w klasie muzycznej w Gdyni. W 2002 roku ukończyła Akademię Pomorską w Słupsku, zdobywając tytuł mgr wychowania muzycznego. Brała udział w nagraniach płyty „Doczekać końca dnia” z kabaretem DKD w Słupsku, a w 2003 roku uczestniczyła w nagraniach płyty „Nieszpory Gospel. Materiał z płyty został zaprezentowany na koncertach w kilku miastach Polski. W lipcu 2010 roku zorganizowała i poprowadziła warsztaty wokalne dla młodych wokalistów. W 2015 roku wydała swoją debiutancką płytę „Dzięki niej”, która zwieńczona była koncertem promującym, który odbył się w Filharmonii Kaszubskiej.

W 2016 roku wzięła udział w programie „The Voice of Poland”, gdzie dotarła do czwartego etapu.

Obecnie trwają prace nad drugim autorskim krążkiem artystki. Działalność pedagogiczna przenika się z działalnością artystyczną, a pasja jest jednocześnie pracą i odwrotnie, dzięki czemu jako trener wokalny i mentor, zaraża młodzież swoją największą miłością.

Skip to content