Sukces żeglarzy w Wągrowcu

W dniach 26.08-17.08.2021r. oraz 28.08.-29.08.2021r. w Wągrowcu nad jeziorem Durowskim odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski w klasie F5-E oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski  w klasie F5-M z udziałem 5 uczestników z Niemiec. Podczas zawodów pogoda dopisywała i udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane zawody.

Zawodnicy RJK PZPOW „Bliza” Wejherowo jak zawsze stanęli na wysokości zadania i zajęli wysokie lokaty zarówno w Eliminacjach jak i Mistrzostwach Polski. W Eliminacjach Mistrzostw Polski F5-E nasi zawodnicy w kategorii „Młodzicy” zgarnęli całe podium: na pierwszym miejscu znalazł się Igor Pawłowicz, tuż za nim jego brat – Błażej Pawłowicz, a na III miejscu uplasował się Maksymilian Krampa. Podobnie było w kategorii „Juniorzy”: I miejsce Kacper Konkol, tuż za nim na II miejscu Błażej Dąbrowski, a na III miejscu Grzegorz Borski. W kategorii „Senior starszy” triumfował Jan Mroske – uczestnik RJK PZPOW „Bliza” Wejherowo.

W Mistrzostwach Polski Jachtów Sterowanych Radiem w klasie F5-M zespołowo drużyna RJK PZPOW „Bliza” zdobyła złoty medal. Mistrzem Polski Juniorów został nasz zawodnik Igor Pawłowicz, tuż za nim srebrny medal zdobył Kacper Konkol, a brązowy medal Błażej Dabrowski. W kategorii „Seniorzy” najlepszym z naszych zawodników okazał się Andrzej Becker, który wywalczył brązowy medal.

Dla wszystkich zawodników serdeczne gratulacje i powodzenia na następnych zawodach.